GitHub-on indult egy „awesome” lista, ami a legjobb Rasperbby Pi-s linkeket gyűjti össze, különböző témákban csoportosítva.
2016. szeptember hónap bejegyzései
Raspberry Pi Zero USB/Ethernet Tutorial
A Raspberry Pi Zero, a híres 5 dolláros számítógép tényleg elképesztően kicsi, és szinte bárhol bevethető. Aki viszont kezdő a témában, annak jól jönnek az ilyen egyszerű bemutatók, mint például a következő. A videóban láthatjuk, hogy csupán egy microUSB – USB átalakítóval, és egy számítógéppel tudunk hálózatot és áramot varázsolni a Pi Zero-ra.
10 millió Raspberry Pi
Ennyi Raspberry talált vásárlóra az elmúlt 4 év alatt. A mérföldkő alkalmából elérhetővé vált egy hivatalos Raspberry Pi Starter Kit, ami a következőket tartalmazza:
- 1 darab Raspberry Pi 3 Model B
- egy 8 GB-ps NOOBS SD kártya
- egy hivatalos ház
- egy hivatalos 2,5 A-es multi-region tápegység
- egy hivatalos 1 méteres HDMI kábel
- egy optikai egér és egy billentyűzet
- A Adventures in Raspberry Pi Foundation Edition egy példánya
Részletek: https://www.raspberrypi.org/blog/ten-millionth-raspberry-pi-new-kit/
PiBakery – A Raspberry Pi telepítés legkönyebb módja
A Raspberry Pi hiába kezes jószág, a telepítése, beállítása azért kíván valamennyi informatikai tudást, jó ha ismerjük az alap Linuxos parancsokat. A PiBakery nevű program használatával viszont már erre sincs szükség és tényleg bárki beállíthatja kénye – kedve szerint a Raspberry Pi-jét.
Alakul a LibreELEC USB-SD készítő lokalizálása
Nem olyan régen írtunk arró, hogy a LibreELEC csapata kihozott egy USB-SD kártya telepítő alkalmazást. Segítségével konzolos parancsok és komolyabb rendszergazdai tudás nélkül tudjuk felvarázsolni a LibreELEC szoftverét a telepítő médiára, legyen az USB meghajtó, vagy SD kártya.
Portolták az Android Nougat-ot Raspberry Pi 3-ra
Peter Yoon munkájának köszönhetően használható az Android (7.0) Nougat a Raspberry Pi 3-on. A releváns kódok a hozzájuk tartozó lefordítási és telepítési útmutatással együtt megtalálhatók a Github-on, írja a hup.hu.